Reklama i media społecznościowe

Podstawowa wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu reklamy, komunikacji w mediach społecznościowych, nowych mediach, pisania tekstów na potrzeby reklamy, budowania strategii i kampanii reklamowych.

Geologia

Jak żywioły kształtują naszą planetę, z czego zbudowany jest Mount Everest oraz jak zdobyć złoto i diamenty? Zajęcia sekcji geologii odbywają się raz w miesiącu w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Matematyka dla uczniów klas VII, VIII i klas III gimnazjów

Zajęcia nastawione na twórczą aktywność uczestników, w których każdy z nich będzie współtworzył zajęcia, decydował o ich przebiegu i realizacji proponowanej tematyki.

Matematyka

Na zajęcia Królowej Nauk zapraszamy na Uniwersytet Pedagogiczny. Zajęcia nastawione są na twórczą aktywność uczestników.

Fizyka

Z czego zbudowany jest świat i jak działa? Na zajęcia z fizyki zapraszamy na Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Geografia

Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym, geomorfologicznym, a także w terenie.

Chemia

Z czego składa się świat? Odpowiedzi poszukamy w laboratorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wiedza o społeczeństwie

Podczas spotkań będziemy starali się zapoznać, bardziej szczegółowo niż na lekcjach w szkołach, z tematyką myśli politycznej, systemów politycznych i prawa.

Teatr i reżyseria

Wykładom i rozmowom będą towarzyszyć prezentacje fotografii teatralnych, projekcje fragmentów spektaklu oraz wspólne wyjścia do teatru.

Psychologia

Co wiemy o sobie samych i naszych znajomych? Czy i w jakim stopniu można poznać ludzki umysł? Podczas naszych zajęć przybliżymy historię myśli psychologicznej oraz wielkich XX-wiecznych koncepcji, z których wyrasta współczesna psychologia...

Prawo

Tematyka spotkań z zakresu prawa ma na celu przybliżenie szeroko rozumianego prawa i zagadnień z nim związanych.

Analiza i interpretacja utworów literackich

Kto czyta, nigdy nie zakosztuje nudy... Leśmian, Różewicz, Białoszewski, Szymborska, Barańczak, Lem, Vonnegut, Masłowska, Janerka, Świetlicki – to tylko kilka nazwisk na zaostrzenie apetytu dla amatorów literatury, których zapraszamy na całoroczne warsztaty smakowania literackich dzieł.

Historia

Czy i w jaki sposób można poznać przeszłość? Program stanowi rozszerzenie wybranych zagadnień historycznych.

Filmoznawstwo

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zapoznać się z dorobkiem najwybitniejszych twórców sztuki filmowej, głównymi nurtami oraz socjologiczno-filozoficznymi aspektami kina, tworzonego pod każdą szerokością geograficzną.

Dziennikarstwo internetowe

Jak zaprojektować stronę internetową, napisać bloga, założyć ciekawy profil na portalu społecznościowym i w ogóle zaistnieć w świecie Internetu? Zapraszamy na nasze zajęcia.

Astronomia

Czym jest Wszechświat i czy istnieją jego granice? Z czego zbudowane są komety, planety, gwiazdy, galaktyki i materia międzygalaktyczna? Jakie są szanse na nawiązanie kontaktu z cywilizacjami pozaziemskimi? Zapraszamy na nasze zajęcia.

Archeologia

Kiedy narodził się pierwszy człowiek, a kiedy ludzka cywilizacja? I skąd to wszystko wiemy? Zajęcia sekcji w Instytucie Archeologii UJ na Gołębiej.

Politologia i stosunki międzynarodowe

O aktualnych problemach współczesnego świata dyskutować będziemy podczas zajęć sekcji politologii i stosunków międzynarodowych.

Kulturoznawstwo

Czym jest kultura i w jaki sposób można ją odkrywać? Jakie różnice występują pomiędzy kulturami? Oprócz dyskusji, uczestnicy będą mogli brać udział w projektach wyjazdowych krajowych i zagranicznych organizowanych przez Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Historia sztuki

Po co człowiekowi sztuka? Oprócz przeglądu najważniejszych zjawisk, kierunków, dzieł i twórców, zajęcia przekazywać będą również podstawową wiedzę na temat terminologii artystycznej, technologii dzieł i teorii sztuki.

Filozofia

Skąd przyszliśmy i w jakim celu? Dokąd zmierzamy i po co? Co oznacza nasze istnienie? Na te i całe mnóstwo innych pytań szukać będziemy odpowiedzi podczas zajęć sekcji filozofii.

Biologia

Czym jest życie i jak „działa” organizm? Zapraszamy na nasze wykłady, seminaria, laboratoria…

Robotyka i mechatronika

Na konstruowanie robotów zapraszamy do laboratoriów AGH.