Dyskusyjny Klub Filmowy – Filmowi ekscentrycy

 25 stycznia 2022 r. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny film z cyklu Filmowi ekscentrycy:

Moon, reżyseria: Duncan Jones
scenariusz: Duncan Jones
obsada: Sam Rockwell, Kevin Spacey
produkcja: 2009, Nathan Parker
czas trwania: 97′
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / in Eglish with polish
subtitles

„Moon” to bardzo skromny film rozgrywający się w zamkniętej przestrzeni księżycowej bazy wydobywczej. Mieszka w niej i pracuje Sam Bell (Sam Rockwell), robotnik kontraktowy, który za dwa tygodnie, po trzech latach spędzonych na satelicie, ma powrócić na Ziemię. Powinien być szczęśliwy i niecierpliwie czekać na godzinę zero, jednak właśnie zaczynają się z nim dziać dziwne rzeczy. Pierwszym symptomem są wzrokowe i słuchowe omamy. Doprowadzą one do wypadku, który powinien się zakończyć jego śmiercią. Bohater został jednak uratowany i odkrył, że na stacji nie
jest sam. Drugi mieszkaniec, jego następca, jest tak charakterystyczną osobą, że wywróci do góry nogami świat, w który Sam wierzył. Pozostaje mu już tylko odkryć, kim jest naprawdę…

 

Projekcja filmu w ramach DKF-u poprzedzona zostanie kilkunastominutową prelekcją przybliżającą reżysera i jego twórczość oraz konteksty istotne dla  filmu.

Po seansie będzie można dołączyć do dyskusji moderowanej przez prowadzącą DKF Panią Dorotę Żak.

Dorota Żak – absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach oraz kulturoznawstwa tekstów kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim, od 2019 roku prowadzi zajęcia z filmoznawstwa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Zainteresowana szeroko pojętą popkulturą, filmami i grami wideo.

Seanse filmowe odbywają się w kinie Paradox, ul. Krupnicza 38.

 

 UWAGA!

Uczestnicy zajęć filmoznawczych otrzymają darmowe wejściówki na wszystkie seanse.

W związku z feriami zimowymi uczestnicy wszystkich zajęć sekcji naukowych KMTPNiS otrzymają darmowe wejściówki.  Czekamy na zgłoszenia udziału w seansie do 24 stycznia 2022r.

Zapraszamy!!!