2 listopada 2022 r.(środa) o godzinie 16.30 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach projektu Polimpact, które poprowadzi kierownik projektu dr Piotr Obacz

Projekt Polimpact to wyjątkowa okazja, by dzięki atrakcyjnym wykładom i warsztatom zrozumieć znaczenie nauki o polityce oraz jej społeczną rolę jako dyscypliny naukowej, a także by dowiedzieć się dlaczego studia politologiczne są ważne i dlaczego warto je podejmować.

Projekt Polimpact oferuje możliwość wzięcia udziału w spotkaniach ze znakomitymi badaczami i nauczycielami akademickimi, a także ze studentami, i doświadczenia, na czym polega politologia. Projekt ten promuje nauki o polityce jako dyscyplinę naukową oraz politologiczne studia, badania i refleksję nad otaczającą nas rzeczywistością.

Projekt realizowany jest w nowatorskiej, atrakcyjnej dla uczniów formule, która sprzęga wspólne działania pracowników badawczo-dydaktycznych, studentów oraz licealistów, a także instytucji: Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie.

PRZYKŁADOWE TEMATY SPOTKAŃ:

• Meandry (polskiej) polityki, czyli o tym, dlaczego warto mieć wiedzę polityczną i studiować politologię;
  • Polityka dnia codziennego? Politologia wobec wpływu i decyzji poza polityką „oficjalną”;
  • Politologia w czasach mediów społecznościowych jako zawód i powołanie.

SPOTKANIA POPROWADZĄ:

Dr Piotr Obacz – kierownik projektu,

Dr Edyta Chwiej,

Dr hab. Magdalena Mikołajczyk

Dr Paweł Ścigaj

Dr Franciszek Czech,

a także studenci Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

TERMINY SPOTKAŃ:

• środa 2 listopada, godz. 16:30-18:00, s. 141 – dr Piotr Obacz;
  • poniedziałek 7 listopada, godz. 16:30-18:00, s. 138 – dr Edyta Chwiej;
  • środa 16 listopada, godz. 16:30-18:00, s. 141 – dr hab. Magdalena Mikołajczyk;
  • poniedziałek 21 listopada, godz. 16:30-18:00, s. 138 – dr Paweł Ścigaj;
  • środa 30 listopada, godz. 16:30-18:00, s. 141 – dr hab. Franciszek Czech;
  • poniedziałek 5 grudnia, godz. 16:30-18:00, s. 138 – spotkanie i debata ze studentami, sesja posterowa, wręczenie dyplomów.

Spotkania będą się odbywały w budynku Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, przy ulicy Reymonta 4 w Krakowie.

Zapisy i informacje: kmtpnis@cmjordan.krakow.pl

ZAPRASZAMY!!!!