Podczas  ferii zimowych zapraszamy młodzież w wieku 13+ lat na warsztaty wystąpień publicznych, warsztaty twórczego myślenia, autoprezentację w sieci.

PROGRAM:

24 stycznia/ czwartek /
10.00-11.30 – Sztuka prezentowania. Jak zorganizować swoją wypowiedź, prezentację, wystąpienie, by były atrakcyjne i skuteczne – warsztaty wystąpień publicznych

Zajęcia będą miały formę warsztatową. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, na czym polega sztuka przekazywania informacji podczas wystąpienia publicznego, np. wypowiedzi czy prezentacji na zadany temat, i przećwiczą poznane zasady w serii praktycznych mini-zadań. Dodatkowo, w trakcie zajęć spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: czy debata to tylko walka na słowa? czy w prezentacji liczy się przede wszystkim błyskotliwość prelegenta? na czym polega skuteczne wystąpienie?

Wiedza wyniesiona z zajęć będzie użyteczna w szkole, a potem w trakcie studiów, ale i w wielu innych sytuacjach wymagających spójnego, syntetycznego, merytorycznego prezentowania materiału.

Prowadzący: dr Piotr Obacz

Miejsce: Centrum Młodzieży, ul. Krupnicza 38, sala 309

11.30 – 13.00 – Warsztaty twórczego myślenia

Twórcze myślenie, kreatywność to gotowość do poszukiwania nowych, oryginalnych rozwiązań. Każdy człowiek jest kreatywny, niektórzy tylko nie wiedzą, jak z tej umiejętności korzystać. Podczas spotkania wykonamy ćwiczenia, które pomogą nam odkryć źródło własnej kreatywności.

Prowadzący: Beata Huet

Miejsce: Centrum Młodzieży, ul. Krupnicza 38, sala 302c

13.00 – 14.00 – Autoprezentacja w internecie

Od selfie, przez facebooka, instagrama, snapchat do własnego bloga:
jak tworzyć swój internetowy wizerunek? Jak jesteśmy postrzegani w sieci i co na to wpływa?

Zapraszamy na warsztaty dotyczące skutecznego i bezpiecznego promowania  siebie w Internecie.

Prowadzący: Mariusz Grzyb

Miejsce: Centrum Młodzieży, ul. Krupnicza 38, sala 309

 

Wszystkie zajęcia feryjne są otwarte – nie trzeba się na nie zapisywać.

Serdecznie zapraszamy!