Z radością informujemy, że  Uczestnicy zajęć sekcji naukowej astronomii KMTPNiS:  Michał Maj oraz Agata Polek, Martyna Jacak, Gabriela Tańcula i Matvii Milyutin wzięli udział w konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki i zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu na Referat z Zakresu Astronomii i Astronautyki.

Swoje referaty napisane pod kierunkiem Pana Bartłomieja Dębskiego zaprezentowali 22 kwietnia 2022 r. podczas Wojewódzkiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego, które odbyło się w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.

Jury konkursu przyznało pierwsze miejsce Michałowi Majowi za referat pt. Ogólna teoria względności. Czy ktoś tu się myli…?

III miejsce zdobyli: Agata Polek, Martyna Jacak, Gabriela Tańcula i Matvii Milyutin za referat pt. Polowanie na Rysia – czyli wyznaczanie parametrów fizycznych Układu Kontaktowego KV LYN.

Referaty te zyskały nominację do udziału w seminarium na szczeblu ogólnopolskim, które odbędzie się w Grudziądzu 9-11 czerwca 2022 r..

Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki podczas Ogólnopolskiego Młodzieżowego   Seminarium Astronomicznego.