Mamy zaszczyt ogłosić wyniki Finału Konkursu (walka była zażarta, do pierwszej krwi .

Po dwóch miesiącach i 3 etapach starć – wreszcie –  poznaliśmy laureatów Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

I miejsce zajął –  Jakub Topoliński z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

II miejsce –  Adam Zienkowicz z I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze

III miejsce – Maksymilian Skawiński z Liceum Ogólnokształcące w Bieczu

IV miejsce – Jan Samuel z X Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu

V miejsce Bogdan Jabłoński z Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania a zwycięzcom gratulujemy!

To już XI odsłona wydarzenia, którego celem jest promocja twórczości Jacka Kaczmarskiego wśród młodego pokolenia. Projekt służy jednak nie tylko podtrzymywaniu pamięci o wybitnym polskim artyście, lecz również skłania do poznawania historii Polski, o której poeta tak wiele mówił i pisał.

Co ciekawe, w tym roku o pierwsze miejsce walczyli sami chłopcy. Ich rywalizacji przyglądali się jurorzy, p.o. Dyrektora Wydziału Edukacji UMK, Pani Anna Domańska oraz organizatorzy.