Dyskusyjny Klub Filmowy – Fokus na reżyserię

26 marca 2024 r. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego

 

OPADAJĄCE LIŚCIE

reżyseria: Aki Kaurismäki
scenariusz:   Aki Kaurismäki
obsada: Alma Pöysti, Jussi Vatanen, Janne Hyytiäinen
produkcja:  2023, Finlandia

wersja językowa: Suomi z polskimi napisami

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.

Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Projekcja filmu w ramach DKF-u poprzedzona zostanie kilkunastominutową prelekcją przybliżającą reżysera i jego twórczość oraz konteksty istotne dla  filmu.

Po seansie będzie można dołączyć do dyskusji moderowanej przez prowadzącą DKF Panią Dorotę Żak.

Seanse filmowe odbywają się w kinie Paradox, ul. Krupnicza 38.

UWAGA!

Czekamy na zgłoszenia udziału w seansie do 25 marca 2024 r.   

Mamy tylko 10 bezpłatnych wejściówek, więc decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapraszamy!!!