Dyskusyjny Klub Filmowy – Filmowi ekscentrycy

 24 maja 2022 r. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny film z cyklu Filmowi ekscentrycy:

Na noże

Reżyser: Rian Johnson
Budżet: 40 mln USD
Czas trwania: 130 min
Kraj produkcji: USA

Na noże – amerykański komediowy film kryminalny z 2019, napisany, wyprodukowany i wyreżyserowany przez Riana Johnsona. Film miał światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 7 września 2019, a do kin w USA trafił 27 listopada 2019 w dystrybucji Lionsgate

Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką

 

Projekcja filmu w ramach DKF-u poprzedzona zostanie kilkunastominutową prelekcją przybliżającą reżysera i jego twórczość oraz konteksty istotne dla  filmu.

Po seansie będzie można dołączyć do dyskusji moderowanej przez prowadzącą DKF Panią Dorotę Żak.

Dorota Żak – absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach oraz kulturoznawstwa tekstów kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim, od 2019 roku prowadzi zajęcia z filmoznawstwa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Zainteresowana szeroko pojętą popkulturą, filmami i grami wideo.

Seanse filmowe odbywają się w kinie Paradox, ul. Krupnicza 38.

 

 UWAGA!

Uczestnicy zajęć filmoznawczych otrzymają darmowe wejściówki na wszystkie seanse.

Od II semestru uczestnicy wszystkich zajęć sekcji naukowych KMTPNiS otrzymają darmowe wejściówki.  Czekamy na zgłoszenia udziału w seansie .

Zapraszamy!!!