15-20 lat

/15-20 lat
­

Reklama i media społecznościowe

Podstawowa wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu reklamy, komunikacji w mediach społecznościowych, nowych mediach, pisania tekstów na potrzeby reklamy, budowania strategii i kampanii reklamowych.

Fizyka

Z czego zbudowany jest świat i jak działa? Na zajęcia z fizyki zapraszamy na Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Chemia

Z czego składa się świat? Odpowiedzi poszukamy w laboratorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wiedza o społeczeństwie

Podczas spotkań będziemy starali się zapoznać, bardziej szczegółowo niż na lekcjach w szkołach, z tematyką myśli politycznej, systemów politycznych i prawa.

Teatr i reżyseria

Wykładom i rozmowom będą towarzyszyć prezentacje fotografii teatralnych, projekcje fragmentów spektaklu oraz wspólne wyjścia do teatru.

Psychologia

Co wiemy o sobie samych i naszych znajomych? Czy i w jakim stopniu można poznać ludzki umysł? Podczas naszych zajęć przybliżymy historię myśli psychologicznej oraz wielkich XX-wiecznych koncepcji, z których wyrasta współczesna psychologia...

Prawo

Tematyka spotkań z zakresu prawa ma na celu przybliżenie szeroko rozumianego prawa i zagadnień z nim związanych.

Analiza i interpretacja utworów literackich

Kto czyta, nigdy nie zakosztuje nudy... Leśmian, Różewicz, Białoszewski, Szymborska, Barańczak, Lem, Vonnegut, Masłowska, Janerka, Świetlicki – to tylko kilka nazwisk na zaostrzenie apetytu dla amatorów literatury, których zapraszamy na całoroczne warsztaty smakowania literackich dzieł.

Historia

Czy i w jaki sposób można poznać przeszłość? Program stanowi rozszerzenie wybranych zagadnień historycznych.

Kulturoznawstwo

Czym jest kultura i w jaki sposób można ją odkrywać? Jakie różnice występują pomiędzy kulturami? Oprócz dyskusji, uczestnicy będą mogli brać udział w projektach wyjazdowych krajowych i zagranicznych organizowanych przez Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.