14-20 lat

/14-20 lat
­

Geologia

Jak żywioły kształtują naszą planetę, z czego zbudowany jest Mount Everest oraz jak zdobyć złoto i diamenty? Zajęcia sekcji geologii odbywają się raz w miesiącu w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Geografia

Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym, geomorfologicznym, a także w terenie.

Warsztaty twórczego pisania

I Ty możesz zostać pisarzem.

Filmoznawstwo

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zapoznać się z dorobkiem najwybitniejszych twórców sztuki filmowej, głównymi nurtami oraz socjologiczno-filozoficznymi aspektami kina, tworzonego pod każdą szerokością geograficzną.

Dziennikarstwo internetowe

Jak zaprojektować stronę internetową, napisać bloga, założyć ciekawy profil na portalu społecznościowym i w ogóle zaistnieć w świecie Internetu? Zapraszamy na nasze zajęcia.

Astronomia

Czym jest Wszechświat i czy istnieją jego granice? Z czego zbudowane są komety, planety, gwiazdy, galaktyki i materia międzygalaktyczna? Jakie są szanse na nawiązanie kontaktu z cywilizacjami pozaziemskimi? Zapraszamy na nasze zajęcia.

Archeologia

Kiedy narodził się pierwszy człowiek, a kiedy ludzka cywilizacja? I skąd to wszystko wiemy? Zajęcia sekcji w Instytucie Archeologii UJ na Gołębiej.

Politologia i stosunki międzynarodowe

O aktualnych problemach współczesnego świata dyskutować będziemy podczas zajęć sekcji politologii i stosunków międzynarodowych.

Historia sztuki

Po co człowiekowi sztuka? Oprócz przeglądu najważniejszych zjawisk, kierunków, dzieł i twórców, zajęcia przekazywać będą również podstawową wiedzę na temat terminologii artystycznej, technologii dzieł i teorii sztuki.

Filozofia

Skąd przyszliśmy i w jakim celu? Dokąd zmierzamy i po co? Co oznacza nasze istnienie? Na te i całe mnóstwo innych pytań szukać będziemy odpowiedzi podczas zajęć sekcji filozofii.